VELKÉ HOLKY A SEX

VELKÉ HOLKY A SEX. 
Na obálce jsou nakreslené dvě ženy sedící u stolečku. Jedna zrovna popíjí víno. 
Už když jsem uviděla obálku knihy a přečetla si její název a anotaci, říkala jsem si, že by mě mohla bavit.
... 
A měla jsem pravdu. 

Knihu jsem ulovila v Levných knihách ještě před Vánoci (nad koupí jsem opravdu moc dlouho neváhala), ale dostala jsem se k ní ale až teď.
Titul Velké holky a sex napsaly dvě kamarádky - rozvedená matka dvou dětí Helena (39) a svobodná perfekcionistka Klaudie (34). Autorky zůstávají vzhledem k tématům, kterým se ve svých sloupcích věnují, v utajení. 

Jak jsem tedy už prozradila, kniha je souborem sloupků, které vycházely v příloze Lidových novin a které vzbuzovaly nemalou pozornost. Podle slov autorek chodilo do redakce nespočet dotazů typu - Kdo ty ženské jsou? A jsou to vůbec ženské? Nenechte se totiž zmást. Nejde o žádnou červenou knihovnu, slaďárnu o tom, jak najít prince na bílém koni, ani o romantické příběhy se šťastnými konci. Ale... Tím líp!


"Odvážné? Provokativní? Zábavné? Poučné? Určitě všechny tyhle charakteristiky snesou příběhy vyprávěné v knize Velké holky a sex. A co je nejdůležitější: často při čtení budete mít pocit, že jsou vaše vlastní." 

No sakra že jo! Některé věty byly napsané tak, jako bych je napsala já sama. Jako by se netýkaly žádné Klaudie, ani Heleny. Jako by mi prostě mluvily z duše.


Tato kniha je často přirovnávána k Sexu ve městě a já musím souhlasit. Jde podle mě o takovou českou verzi Sexu ve městě. Ale zatraceně dobrou verzi! 

Fakt mě to bavilo. Moc.

P.


"Nechci tu nic. Ani jeho kartáček, ani pěnu na holení a vlastně ani jeho. Znám ho už léta a náš občasný postelový "vztah" nám bezvadně fungoval. O žádném upgradu jsem ale nepřemýšlela. David je milý - a to je právě ten problém. Je milý až moc. V podstatě si nemám co říct a kromě postele se nescházíme. Do hospody bych s ním nešla, protože jsem přesvědčená, že po hodině by nám došla řeč. Prostě vím, že není ten pravý." Komentáře

  1. Tak tohle musím mít! Zvu Tě k sobě na blog. http://www.rosewriteblog.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!