MOJE 3 NEJOBLÍBENĚJŠÍ "PSYCHO SERIÁLY"

Ahoooj,

aby těch recenzí a kosmetických článků nebylo až moc, dnes budu psát o něčem úplně jiném. Stejně jako mám ráda komedie a horory, mám ráda také komediální a hororové seriály. No a teď Vám tři moje asi úplně nejoblíbenější hororové, nebo spíš "psycho seriály" představím, tak doufám, že si o mně po přečtení tohoto článku nebudete myslet, že jsem psychopatka! :D

DEXTER 

Seriál Dexter je moje absolutní srdcová záležitost a posedlost. Hltala jsem každý díl a čím blíž byl konec, tím více zvědavá jsem byla na to, jak se tvůrci se závěrem seriálu vypořádají a co si pro nás připraví. Často se totiž stává, že konec, se kterým nejsme jako diváci úplně spokojení, nám pak zkazí dojem z celého seriálu a já jsem přesně ta osoba, která je většinou nespokojená a nadává - "Jak to takhle jako mohlo skončit?". Poslední díl jsem nakonec skoro celý probrečela a nechtěla jsem ho dokoukat, protože jsem si přála, aby tento seriál nikdy neskončil. 
Ale bohužel... 


Dexter byl natočený podle knižní předlohy Jeffa Lidsayho (Drastický děsivý Dexter), který si dokonce v jednom dílu i zahrál. V seriálu sledujeme příběh pohledného, avšak zvráceného a bezcitného forenzního vyšetřovatele Dextera Morgana, který často bere spravedlnost do svých rukou - hledá pachatele nevyřešených případů a trestá je na vlastní pěst. On sám je vlastně sériovým vrahem, který necítí kvůli velmi traumatickému zážitku z dětství prakticky téměř žádné emoce. Aby ale zapadl do společnosti a nevzbudil podezření, snaží se před ostatními chovat jako úplně normální člověk a emoce se naučil předstírat. Dexter Morgan nám v seriálu odhaluje svoji minulost, nahlížíme do jeho nitra, poznáváme jeho motivace, a tak nás nenásilně "nutí" s ním ve finále soucítit. Je těžké popsat v jednom odstavci osm sérií seriálu plného zápletek a nečekaných zvratů. Každopádně za mě dávám jedničku z hvězdičkou - největší srdcovka a nejlepší seriál! 

AMERICAN HORROR STORY

A další srdcová záležitost na scéně! 
K tomuto seriálu se váže jedna vtipná historka. V podzimním semestru jsem měla zapsaný předmět Umělecká kritika v tištěných médiích. Na první hodině se nás profesor ptal, jaká oblast nás zajímá - hudba, filmy, seriály, divadlo a tak dále. Když přišla řada na mě, řekla jsem, že mám ráda seriály, načež následovala otázka, jaké konkrétně. Velmi spontánně jsem odpověděla: "Já mám ráda takový psycho seriály, takový ty trošku zvrácený.". Spolužáci se začali smát, ale profesora to evidentně zaujalo a začal mi klást další doplňující otázky jako například: "V jakém smyslu zvrácené?" :D Od té chvíle si mě určitě spousta spolužáků, kteří mě neznají jménem, zafixovala jako "tu holku, která má ráda zvrácený seriály". A jedním z nich je právě i American Horror Story, o kterém jsem panu profesorovi se zaujetím taky vykládala. 

Natočeno bylo už pět sérií (Murder House, Asylum, Coven, Freak Show a Hotel), které na sebe nenavazují, avšak na internetu najdete plno diskuzí, které dokazují, že přeci jen jsou nějakým způsobem propojené a že nejde o zcela oddělené příběhy. Například postava z jedné série mluví o postavě, která se objeví v pozdější sérii a podobně. Já třeba nejdříve viděla druhou sérii a až pak první a vůbec ničemu to nevadilo :) Kdybych měla tento seriál nějak charakterizovat, použila bych slova jako psycho, smrt, zvrácenost, tajemno, sex, nadpřirozeno a skvělé herecké výkony. 
No krása, ne? 


Musím ale s těžkým srdcem uznat, že úroveň seriálu, ve kterém se setkáte s duchy, upíry, čarodějnicemi, masovými vrahy, zvráceným klaunem, dvouhlavými siamskými dvojčaty a mnoha dalšími kreaturami, podle mě bohužel klesá. První série měly velký potenciál a hodně mě bavily, ale jak jsem se na pátou sérii těšila, tak mě poměrně zklamala a byla pro mě asi úplně tou nejslabší. A ani úžasná Lady Gaga ji nezachránila. Někdy je prostě méně více.

BATES MOTEL

"Krev je hustší než voda aneb Jak to bylo před Hitchcockem."


Příběh seriálu se odehrává ve fiktivním oregonském pobřežním městečku White Pine Bay, ve kterém si hlavní postavy, ovdovělá Norma Bates a její syn, koupí motel a začnou podnikat. Bates Motel je tzv. prequelem k filmu Psycho a líčí život Normana a Normy Bates před událostmi, které se udály právě v Hitchcockově filmu. Tento seriál, stejně jako předchozí dva zmíněné, nabízí divákovi mnoho zápletek, napínavých situací a zvrácenosti. Normana hraje Alfred Thomas Higmore, představitel Karlíka z filmu Karlík a továrna na čokoládu. V seriálu už ale není tak roztomilý a nevinný, má psychické problémy a poněkud zvrácený vztah se svojí matkou. Bohužel i tento seriál jsem už před pár dny dokoukala. 

A co Vy a hororové seriály? 
Pokud máte nějaké tipy, sem s nimi, protože já už momentálně koukám jen na Big Bang Theory a Penny Dreadful, který jsem do top trojky sice nezařadila, ale jelikož už koukám na třetí sérii, o něčem to vypovídá :) Eva Green je v něm fenomenální! 

Tak a to je ode mě vše, mějte se krásně a u dalšího článku páááááá!

P.

Komentáře

 1. Dexter je jeden z těch seriálů, na které se už strašně dlouho chystám a pořád jsem se k tomu nedokopala :D Už bych mohla ale, všichni to vychvalují do nebes, tak bych chtěla zhlédnout aspoň první sérii..ale nejlépe všechny, když mě to bude bavit :D. AHS mám taky ráda, ale souhlasím s tebou, ta kvalita už jde dolů, já dokonce ten Hotel ještě pořád nedokoukala...hm hm. A týjo Bates Motel, na ten já vlastně začala koukat a pak jsem na něj zapoměla, takže moc děkuju za připomentí, asi si půjdu osvěžit paměť :D.
  A když máš ráda ty zvrácený seriály, doporučila bych ti Hannibala, ten má jen tři série (bohužel kvůli nízkým ratingům ho stanice zrušila), to je absolutní pecka. Totální psycho (Hannibal, no :D), boží temná atmosféra a herecký výkony jsou výborný

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš vůbec zač :D A Dexterovi dej určitě šanci, věřím, že tě nezklame!
   Ježiš, na Hannibala jsem úplně zapomněla, vidíš to, na toho jsem taky koukala a moc mě to bavilo! :)

   Vymazat
 2. You je pecka :) hlavně první série :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!