A jaké jsou tvoje dobré vlastnosti?

Ahoooj!

Dnes jsem se inspirovala jedním článkem od Domči z DBLOGu a také pátečním setkáním s kamarádem, se kterým jsem se snad od té doby, co jsem odmaturovala, pořádně nebavila. Párkrát jsme si napsali, že se musíme vidět, ale... Znáte to. Včera to ale konečně klaplo a já jsem za to nesmírně ráda! Povídali jsme si a povídali a já si chvílemi zase připadala jako ta Peťa, která chodí na gympl a baví se na párty s kámošem z déčka. Několikrát zopakoval, že jsem se změnila a jak velký rozdíl to je. Bylo vidět, že je překvapený, ale pak vždycky podotkl, že nová Peťa je mnohem lepší. Milé. A já si vlastně až teď pořádně uvědomila, že jsem se opravdu změnila.

Rozhodla jsem se, že vám na sebe dnes prásknu mých random šest dobrých a šest špatných vlastností. A někdy dáme třeba pokračování :D 
Nevím, jak to máte vy, ale mě když se někdo zeptá, jaké mám dobré vlastnosti, musím vždycky dlouze přemýšlet a stejně mě jich ve finále moc nenapadne. Na rozdíl od těch špatných - ty bych mohla začít vyjmenovávat jednu za druhou :D Máte to taky tak, že jo?

+ Chodím včas. A když píšu včas, myslím tím opravdu tak o 10-15 minut dřív. Nemám ráda nedochvilnost a proto se snažím, aby na mě lidi nemuseli čekat a abych byla všude s předstihem. Vím, že někdy člověk za zpoždění vážně nemůže, ale takoví ti permanentní opozdilci, ti jsou prostě grrr! :D   
+ Jsem milá a slušná. Mnohokrát se mi v práci stalo, že mi nějaký zákazník řekl, že jsem moc milá a příjemná, což mě vždycky potěšilo :) Práce s lidmi mě kromě mnoha dalších věcí naučila také to, že se dá jednat slušně i s člověkem, který s vámi slušně nejedná. Já jsem docela kliďas, ale i tak to někdy chce nutnou dávku sebezapření a ovládání. 
+ Umím naslouchat. Jsem taková vrba, které lidé sdělují svá trápení a tajemství. Spousta mých kamarádů mi naprosto důvěřuje, ví, že dokážu udržet tajemství, a obecně se mi lidé často svěřují i s hodně osobními věcmi, které prostě neříkáte ostatním jen tak na potkání. Asi kouzlo osobnosti. 
+ Jsem optimistka.  Nemám ráda ufňukané lidi, kteří si pořád jen stěžují a vidí na všem jen to špatné. Proto se snažím obklopovat se optimisty, kteří mě dobíjejí svojí energií. Já sama se snažím myslet pozitivně, být veselá, šířit dobrou náladu, ale zároveň zůstávat realistkou.
+ Umím uznat chybu.  Pokud nějakou chybu udělám, nemám problém s tím, abych ji přiznala a případně se dotyčnému omluvila. 
+ Pro lidi, které miluju, bych udělala první poslední ❤️ 


- Jsem náladová. Měním nálady během vteřiny. Často úplně bezdůvodně. Nejsem já třeba žena?! 
- Citlivka citlivá. Myslím, že když se rozdávala citlivost, tak jsem byla první na řadě a dostala jsem jí opravdu zbytečně moc. Je to šílený. Brečím u každýho druhýho filmu a strašně snadno se dojmu. Celá moje babička.
- Jsem bojácná a občas i paranoidní. Pořád se něčeho bojím, strachuju se a v hlavě si promítám nejhorší scénáře, které by se mohly stát. 
- Jsem umíněná. A jdeme raději dál! :D
Mám nízké sebevědomí. Jak jsem už psala, od svých pubertálních let na gymnáziu jsem se poměrně změnila. A tohle je jedna z oblastí, ve které jsem ušla hodně dlouhou cestu. Ze zamindrákové holky, která si nevěřila, v holku, která by si sice mohla věřit o něco víc, protože pořád je na čem pracovat, ale už to není taková tragédie :) 
- Opakovaně dávám lidem druhé, třetí, čtvrté šance, protože prostě věřím, že tentokrát to bude jinak, že tentokrát mi třeba neublíží. Ano, já vím. Až moc hodná naivka, těší mě.

A co vy? Jaké vlastnosti byste se u sebe rádi zbavili?

P.Komentáře

 1. Skvelý článok :) Ako niektoré veci čítam sedia aj na mňa. Hlavne z tých mínusov tá náladovosť a tiež patrím "do klubu" citliviek :/ :)

  http://www.accessoriesforbeauty.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :)
   Ano? Tak to jsem ráda, že v tom klubu nejsem sama! :D

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!