Radka Třeštíková - BÁBOVKY

Ano, já vím! 
Tato knížka s hravou obálkou zažívá poslední dobou obrovský boom. "Všichni" ji čtou, "všichni" si ji fotí, "všichni" se k ní vyjadřují. A já nejsem výjimka.


Od Radky Třeštíkové jsem žádnou knihu před tím nečetla, a tak jsem byla zvědavá na její styl psaní a hlavně na to, jestli mě vůbec tento její počin zaujme.
A zaujal.

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu.

"Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má její sestra tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se cítí patnáctiletá holka, na kterou si rodič nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je musel vrátit?"

Příběhy dvanácti hlavních hrdinek jsou vzájemně propojené (to je kamarádka té, ty dvě bydlí ve stejném domě, ta má dítě s tím, ten ji podvádí s tou - hotová telenovela), což je na jednu stranu fascinující a právě tohle mě na knize ze začátku strašně bavilo. Vlastně mě to bavilo po celou dobu, jenže ke konci jsem se bohužel nemohla ubránit pocitu, že je to prostě už moc - moc náhod, moc překombinované, moc nereálné. Co se postav týče, bylo jich v knize opravdu hodně a člověk se v nich chvílemi mohl ztrácet. Saša? To je ta se třemi dětmi? Nebo ta co byla na rande s tím úchylákem? Nebo která? Sakra. Některé postavy proklínáte, některé nechápete, některým fandíte a jiné zase litujete. Vzbuzují ve vás emoce. Chvílemi se při čtení přiblble usmíváte a nad další stránkou zase už jen nevěřícně kroutíte hlavou a máte stažený žaludek.

Bábovky jsou čtivý, emotivní, místy vtipný, místy ironický, ale ve finále vlastně poměrně smutný román, který jsem přečetla během dvou dnů, což už se mi hodně dlouho nestalo. Svým způsobem mě kniha opravdu bavila, moc se mi líbí styl, kterým Třeštíková píše. Dokázala ze mě udělat tak trochu detektiva. Hlavou mi při čtení proudilo plno otázek, myšlenek, domněnek, snažila jsem se složit celou skládačku dohromady. 

Bábovky jsou taková oddychová čtivá knížka, která si rozhodně najde svoje čtenáře a nadšence. Nebo spíše nadšenkyně :) Za mě moc fajn počin!

"Prý si vybírám starší muže, protože v nich svého tátu podvědomě hledám, že si tím něco kompenzuju, že mi něco chybí, ale to je tak jednoduché, omluvit vztah s ženatým mužem zrovna tímhle, tou ztátou, co si v sobě nesu od dětství, nedostatkem vzorů, lásky a bůhví čeho všeho. Možná chci být s Martinem jen proto, že je to jednodušší. Vztah bez zodpovědnosti, bez špinavých trenýrek a oholených vousů všude na umyvadle, nemusím koukat na Top Gear nebo poslouchat něčí chrápání, mám jenom to hezčí, mám polibky v kině, výlet za město místo pracovního obědu a něhu bez hádek, ale jenom někdy a jenom na chvíli."

A co vy? Četli jste? Chystáte se?

P.Komentáře

 1. Chci si ji přečíst, ale až kolem toho nebude přesně takový to booom.
  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
 2. Bábovky jsem nečetla, ale samozřejmě jsem si jich nemohla nevšimnout :D Upřímně mě ani moc nelákají, možná to je tou obrovskou bublinou kolem nich, jakmile něco vidím všude, spíš mě to odrazuje.. Ani tvoje recenze mě nijak zvlášť nepřesvědčila, abych si knížku přečetla, ale myslím, že se k ní za pár měsíců stejně dostanu :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak uvidíš, jak se knížka bude líbit tobě, pokud se k ní tedy dostaneš :)
   A je pravda, že k Bábovkám mám pár výhrad, ale zároveň mě prostě nějakým svým způsobem bavily, o čemž svědčí i to, že jsem za dva dny neměla už co číst :)

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!