Zvrácená doba?

Ahoooj!

Včera jsem na YouTube viděla něco, co mě zarazilo natolik, že se o to s vámi musím podělit a trošku se k tomu vyjádřit. A jelikož to i tematicky zapadá do konceptu mého blogu, tím líp!

Zvrácená doba. 
Dvanáctiletá holka ukazuje ve videu věci od MAC, LUSH, VS a já byla v jejím věku vděčná za jednu růžovou řasenku z AVONU.

Napsala jsem včera pobaveně na Twitter. Můj tweet měl opravdu velký úspěch a reakce ostatních mě přesvědčily o tom, že nejsem jediná, které tohle přijde přinejmenším úsměvné. Jo a vlastně... Možná jsem tu řasenku dostala až ve třinácti. 

Hned na začátku téměř sedmiminutového videa s názvem Haul-mac,calvin klein,nyx, h&m,tally weijl,teta nás dvanáctiletá youtuberka upozorňuje, že si všechny věci koupila za svoje vydělané peníze. To asi abychom ji náhodou nenazvali rozmazleným spratkem. Ale dobře. Tohle mě ještě nezarazilo tolik, jako to co následovalo po úvodním proslovu. Ještě bych takhle na začátku ráda dodala, že já osobně jsem, řekla bych, docela tolerantní člověk. Ať si každý kupuje, co chce, ať si každý tráví svůj volný čas, jak chce, ať si každý nosí, co chce, ať se každý líčí, jak chce. Já taky nemám ráda, když mi do toho někdo mluví, ale tohle, tohle je prostě moc i na mě. Nevěřícně jsem kroutila hlavou téměř po celou dobu sledování videa, ve kterém nám Marťa ukazuje na kameru věci, které si koupila. Za svoje vydělané peníze. A nejsmutnější na tom je, že je jen jedna z mnoha. Zrovna nedávno mi mamka říkala o nějaké mladé youtuberce, která má víc kosmetiky než my dvě dohromady. #Vpohodě Nechci nikoho urážet, spíš se chci zamyslet a sama sebe se ptám - je tohle opravdu jen jinou dobou? Je tohle teď normální? Je normální, že si dvanáctiletý holky kupují rtěnky od MACU, bomby do koupele od LUSHE a ikonicky známá tanga CALVIN KLEIN, která chtěly už přeci tak dlouho? Není to trošku zvrácený? Jasně, je jiná doba, pokrok nezastavíš a další omílaná klišé, kterými se dnešní mladá generace brání a omlouvá. Já to beru, třeba by malá Bartáková v dnešní době nebyla jiná (a třeba byla), ale i tak se nemůžu ubránit srovnání. Přijde mi to smutný a mnohem více si teď uvědomuji, jak moc jsem vděčná za to, že jsem vyrůstala v době, kdy tak mladý holky netočily na YouTube a jejich vrstevnice si nepřipadaly díky jejich videím méněcenné a nenabývaly pocitu, že by doma měly mít tunu kosmetiky a drahýho spodního prádla. Vybavuje se mi moje dětství a jsem vážně moc ráda, že bylo takové, jaké bylo. Nestrádala jsem. Byla jsem nezištně spokojená malá holka s růžovou řasenkou z AVONU na řasách :D
Na světe jsou prostě věci, které mi hlava nebere. A o jedné z nich jste si právě přečetli.

Já jsem Peťa, je mi 24 a kalhotky Calvin Klein nemám doteď.


Moc děkuji za přečtení tohoto článku, mějte se krásně a nezapomeňte se v komentářích podělit o vaše názory! ❤️

P.

Komentáře

 1. tak jsem se na to musela podívat... sedím tady s výrazem WTF... pro zajímavost jsem si googlila, kolik to tak mohlo stát dohromady, a z výsledku něco kolem 3500 mi spadla brada. Tolik jsem v jejím věku neutratila za ROK! Ne na jeden nákup... nechápu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, mně se to nechtělo počítat! :D No... Asi tak.

   Vymazat
 2. Úplne s tebou súhlasím. Moja mamina je učiteľka a tá čo spomína aké sú v dnešnej dobe deti, som rada za to aké som mala skvelé detstvo. A Calvina som k tomu nepotrebovala,aby som bola šťastná.

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se úplně děsím toho, jaká bude generace našich dětí :D

   Vymazat
 3. Peti naprosto s tebou souhlasím. Zrovna nedávno jsme to řešili s přítelem. Jsem ráda, že jsem vyrostla v době, kdy všem u nás na základce bylo upřímně fuk, co má člověk na sobě za značky, protože většina z nás beztak měla něco no name z nějakého obchodu v krajském městě, kde tehdy ani ještě nebyly nějaké značky a my o nich ani nemohli vědět v době s internetovým vytáčením přes telefon. O přestávkávh sme chodili hrát přehazku ven a naše největší starost byla to, jestli skočímě správně gumu. :D když sme se chtěly v té době vyparádit, upletly sme si francouzské copy s holkama a tím to tak skončilo. no a potom... avon mi ani nepřipomínej, já tehdy měla zase modrou a aby mi to všechno ladilo, kombinovala sem to s modrýma stínama. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tenhle komentář mě moc pobavil! :D Úplně z něj čiší ta nostalgie :)

   Vymazat
 4. Moc dobře napsaný článek! Taky se často pozastavuji nad tím, jak se puberťáci na youtube chlubí všemožnými věcmi (u komsetiky to začíná), jakoby bylo samozřejmé, že je mají a nechápou, když je někdo nemá... To se hezky chlubí, za peníze rodičů, co? ;)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!