Boj proti špatné náladě

Ahoooj! 

Určitě to taky znáte. Takové ty nálady typu nic se mi nedaří, nic nedokážu, nikdo mě nemá rád a hlavně - nikdo na mě nemluvte! :D, nebo prostě jen klasický smutek, který občas dolehne na každého z nás. Mě osobně někdy přepadne smutek i úplně bezdůvodně, což je mnohdy horší, než když jsem smutná a moc dobře vím proč. A co dělám v takových chvílích já, abych se alespoň trošku rozptýlila a rozveselila, se dozvíte právě v tomto článku. Doufám, že se vám bude líbit a že se se mnou taky podělíte o vaše tipy a triky :)


Jako první chci zmínit hudbu, bez které si život snad ani nedokážu představit a která mi moc pomáhá v těžkých chvílích. Někdy mám pocit, že opravdu nemůžu udělat nic lepšího, než si dát do uší sluchátka a pustit si moje oblíbené písničky. A pokud mám špatnou náladu, splín, nebo jsem smutná, poslouchám písničky spojené s nějakými lidmi, které mám ráda, nebo šťastnými událostmi vzpomínkami. Mojí momentálně absolutně nejoblíbenější je Penny od Benna Cristovaa, kterou můžu poslouchat klidně celý den! A taky že to někdy dělám! :D 


Pokud ale nemám úplně chuť poslouchat hudbu, velkým pomocníkem na zahnání smutku jsou pro mě filmy, seriály nebo videa na YouTube. Sledováním těchto tří věcí trávím opravdu hodně času. Možná i víc než bych měla! I tady bych vám ráda dala tip a doporučila jeden seriál, který je podle mě úplně geniální! Jmenuje se Girls a je o partě čtyř kamarádek žijících v New Yorku. Ty samozřejmě potkávají nejrůznější radosti a starosti, které vy jako divák sledujete a přitom napínavě čekáte, jak se postavy vyvinou a jakým směrem se budou jejich příběhy ubírat. Je těžké tento seriál nějak popsat a zároveň nespoilerovat, takže se na něj prostě musíte mrknout! Holky, možná i kluci, doporučuji všemi deseti!

Pokud nepomůže hudba, filmy, seriály a videa na Youtube, další alternativou je začtení se do nějaké fajn knížky. Momentálně čtu knížku Holka a ne ledajaká, kterou napsala Lena Dunhamová, režisérka a scénáristka výše zmíněného seriálu Girls.
Lena je prostě génius!Další tip a způsob, jak si vyčistit hlavu, je sport. U mě tedy hlavně běhání, při kterém jste na čerstvém vzduchu, děláte něco pro své zdraví a kondici, endorfiny vám proudí tělem a ten pocit po doběhnutí je prostě k nezaplacení. Pokud se ale úplně necítím na běh, myslím, že procházka v přírodě není o nic horší volba. Příroda je pro mě neskutečný zdroj energie a jelikož bydlím na vesnici, není díky bohu těžké přijít s ní do styku. Občas se prostě jen tak seberu a jdu se projít. Klidně i sama.


Dále jako milovnice jídla nesmím zapomenout ani na různé dobrůtky, které mi kromě váhy zvedají i náladu. Buď si můžu zajít něco dobrého koupit, nebo se pustit do vaření, což mě taky moc baví a přivádí na jiné myšlenky. Já osobně nejvíce hřeším sladkostmi a mým nejoblíbenějším jídlem - pizzou. To je prostě pohlazení po duši. K tomu nějaké dobré bílé víno a jsem v sedmém nebi.

Můj další tip a velký pomocník je psaní - ať už článků sem na blog, nebo zápisků do deníku. Svůj první deník jsem si začala psát ve svých osmi letech a je to opravdu vtipné čtení! :D Když mě něco trápí, sáhnu po tužce, deníku a píšu. Nebo se vypisuji někomu blízkému. Vím, že jsou tu lidé, kteří mě vyslechnou a pokusí se mě rozveselit a podpořit. A někdy vážně stačí jen to vyslechnutí a pocit, že s někým sdílím jak to dobré, tak to špatné.

Teď se přesuneme od psaní zase úplně někam jinam! To bych nebyla já, aby se v tomto článku nějakým způsobem neobjevila kosmetika, že? Od koupení si nové rtěnky a koukání na kosmetická videa, přes líčení se až po focení kosmetiky sem na blog. Je to prostě vášeň, nemůžu za to, nesuďte mě! :D

Kdo by byl řekl, že mě někdy bude bavit uklízet. Jako mladší jsem uklízení vyloženě nesnášela. Mamka mi nadávala, že jsem bordelář, na rozdíl od mého bratra, který je chodící definicí pořádnosti. Je to zvláštní, ale momentálně mě například úklid skříně s oblečením svým způsobem uklidňuje. Možná proto uklízím tak často! :D No a po úklidu skříně můžu vyrazit na nákupy a místa po vyřazených kouscích zaplnit kousky novými! To je taky moc fajn terapie, co myslíte?

Tohle určitě nejsou všichni pomocníci, kteří mi s bojem proti špatné náladě pomáhají, ale nejsem úplný fanda hodně dlouhých článků a nechci vás úplně zahltit, takže to pro dnešek stačí :)

A co pomáhá vám?

P.


Komentáře

 1. Hezký článek! Taky miluji jídlo, u blogu se odreagovávám a miluji knihy :) Až se vrátím, pustím se do čtení Dívka ve vlaku :)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O Dívce ve vlaku poslední dobou slyším ze všech stran :)
   A děkuju!

   Vymazat
 2. Mně pomáhá si prostě připustit, že je v pořádku, být smutná,dovolit si to, nejsme roboti, kteří jedou na 100% že :) A pak kupodivu uklízení, nepřemýšlím, mám vyřízenou skříň a hned je to lepší. Jinak rozhodně pohyb, jídlo, hudba, svěřit se, východ a západ slunce.

  OdpovědětVymazat
 3. Pekný článok :) Ja zvyčajne keď mám náladu "blbec" snažím sa ísť niekam prejsť, vyluftovať tie zlé myšlienky. Takýto deň zvyčajne zakončujem poriadnym romantickým filmom kde sa niekedy vyplačem a uvedomím si, že predsa môj život nie je taký zlý ako vyzerá. :)

  accessoriesforbeauty.com

  OdpovědětVymazat
 4. Úžasný článek! Mně pomáhá hezký film, dobré jídlo a hlavně nějaký čas o samotě, abych si uvědomila, že nic není tak hrozné, jak se to na první pohlad zdá :) A sport je taky úžasný pomocník na špatnou náladu :))

  http://marketafrank.com

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezký a pozitivní článek! :) Já se samozřejmě v hudbě, filmech i čtení musí připojit a vlastně i ve všem dalším! :D (Vždyt už jsme si řekli, že to máme dost podobně :D :P ) Některé z tech věcí také dělám příliž často, bohužel! :( Ale snažím se to i trochu kompenzovat..někdy! :D
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, Terezko! :)
   Jojo, já se taky snažím, ale... :D

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!