JAK NA OČNÍ LINKY?

Ahoooj!

I když jsem si poslední dobou hodně oblíbila stíny, oční linky jsou spolu s výraznou rtěnkou pořád takovými mými poznávacími znameními. A co budeme povídat, vždy mě moc potěší, když se mě někdo zeptá, jak jsem si dokázala udělat tak pěkné linky. Nepovažuji se za nějakého mistra v líčení linek a věřte, že i když se ráno rozhodnu, že si je nakreslím, nakonec občas z bytu stejně odcházím bez nich, protože mi prostě nejdou a nemám na to už pak nervy. Každý den není posvícení no! :D V dnešním článku bych ráda shrnula pár mých tipů a postřehů, které jsem ohledně kreslení linek za ty roky nasbírala a které by snad mohly někomu alespoň trošku pomoct :)

Jdeme na to! 


1. Je to o cviku. A tohle je potřeba si uvědomit, hlavně pokud jste úplní začátečníci. Žádný učený z nebe nespadl a ze začátku se vám linky nemusí vůbec dařit nakreslit. Pokud se vám ale linky líbí a chcete je nosit, trénujte a nevzdávejte to!
2. Linek existuje nespočet druhů, fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jaké vaše linky budou. Černé, nebo barevné? Tlusté, nebo tenké? Matné, lesklé, se třpytkami? Dvojité linky? Trojité linky? S ocásky? Bez?
3. Kreslení linek samozřejmě není jen o technice, ale i o kvalitním produktu. Linky, které budou po každém milimetru vynechávat, nejsou to pravé ořechové a kreslení vám značně ztíží, ne-li znemožní. Dobrý produkt je polovina úspěchu!
4. Co se samotného produktu týče, je důležité zvolit takové linky, se kterými se vám bude dobře a co nejsnadněji pracovat a zároveň budou vyhovovat vašim požadavkům, například co se výdrže týče. A výběr je opravdu široký - od gelových linek, přes linky ve fixu, tekuté linky až po klasickou tužku. Mně se například skvěle kreslilo s linkami ve fixu, na druhou stranu jsem doteď nenašla takové, se kterými bych byla stoprocentně spokojená. Teď jsem se konečně odhodlala a začala jsem používat tekuté linky, které nanáším malým precizním štětečkem a je to něco úplně jiného!5. Já si většinou dělám linky tak, že si nakreslím ty základní podél víčka a poté dodělávám ocásek na jedné a druhé lince. Někdy ale nakreslím na jednom oku kompletně celou linku sloužící jako předloha, ke které se na druhém oku snažím co nejvíce přiblížit.
6. Když mám tedy jednu linku jako předlohu a poté chci nakreslit druhou, namaluju si nejdříve tu základní linku podél víčka a poté si udělám tečku tam, kde chci, aby mi končil ocásek. Pak  už jen spojím linku s tečkou, nakreslím požadované tlustý ocásek a je hotovo.
7. Linky se mi rozhodně lépe kreslí, pokud na víčka, která se mi docela mastí, nanesu nějaký podklad - mám na mysli například bázi pod make-up nebo korektor. Naopak na některé oční stíny může být linky těžké namalovat. Některé linky ve fixu s vámi mohou v půlce přestat spolupracovat a vy pak máte problém linky dokreslit.
8. Jestli vám nejdou linky kreslit s neopřenou rukou, je dobré opřít si loket například o stůl. Já jsem pak mnohem přesnější a ruka se mi tolik netřese. A pamatujte, že vždy můžete přidat, ale ubírat je mnohem těžší!
9. Pokud ale přeci jen někde přetáhnete nebo nemáte linky stejné, můžete využít vatovou tyčinku s odličovačem a linku rychle a snadno upravit k obrazu svému. 
10. A víte co ještě? I když vám třeba přijde, například jako mojí mamce, že vám nesluší například dramatické kočičí linky, tak to ještě neznamená, že jiné linky vám slušet nebudou a nebudou Vašim očím lichotit :)

A na závěr mám pro vás tip na úžasné linky z drogerie, které nestojí majlant a jsou zatím nejlepší, které jsem kdy vyzkoušela. Jsou to černé tekuté voděodolné linky od ESSENCE, které jsem si koupila na základě doporučení jedné youtuberky. Ta o nich básnila a říkala, že má už asi páté balení, takže jsem je prostě v rámci mého hledání skvělých linek musela vyzkoušet, že ano.

Tyto linky stojí kolem 70 Kč a jsou zatím opravdu nejlepší z těch, které jsem měla (ještě tedy barevné VIVID BRIGHTS od NYX, ty jsou taky skvělý) a kam se kvalitou a výdrží hrabou linky ve fixu například od Dermacolu, u kterých mi stačilo jednou trošku zaslzet a pá pá, linky.


Koupila jsem je sice teprve včera, dnes jsem je od rána testovala a naprostá spokojenost!

A co vy a linky? Budu moc ráda, když se podělíte v komentářích! :)

Mějte se krásně! ❤️

P.

Komentáře

 1. Já si třeba linky vůbec udělat neumím a nemám moc trpělivost se to učit, vždycky dopadnu, jak po zápase, když se snažím o linky.
  Můj blog: Beauty by K. + a na blogu probíhá soutěž!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, ale jednou se ti určitě podaří! :)

   Vymazat
 2. Já se většinou zaseknu hned na prvním bodu, vždycky plna odhodlání si linky zkusím udělat, nepovede se mi to a znovu už to nemám náladu zkoušet :D Holt budu muset na tom cvičení ještě zapracovat ;)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Oční linky se mi většinou nepovedou, s těma mám fakt problém. Měla by sis někdy udělat výlet do Prahy a naučit mě je! :-)) Máš je dokonalý!
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba někdy! :) A moc děkuju, jsi miloučká! :)

   Vymazat
 4. Na linky používám nejčastějš tekutou Lime Crime, když je čas, tak gelovou Maybelline, teďka mi přibyla gelová L’Oreal, tak na tu jsem zvědavá.
  K opřenému loktu jsem přišla ještě na jeden takovej trik, asi nemusí fungovat všem, ale když se hluboce nadechnu a pomalu vydechnu, tak po celou dobu výdechu se ruka taky míň klepe :-)
  A asi poprvý, co vidím, jak někdo křidýlkám říká ocásky, je to roztomilý ale :-D
  A ten tip s nejdřív podél víčka a pak až ocásky, to musím příště zkusit, protože jinak je vždycky evidentní, že moje oči jsou jen sestry a ne dvojčata… :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tipy, to s tím nádechem určitě schválně zkusím! :)
   A křidýlka? Tak to jsem zase nikdy neslyšela já :D I GetTheLouk říká ocásky! :D

   Vymazat
 5. máš veľké oči, veľmi ti tie linky svedčia :)
  Drew's Beauty

  OdpovědětVymazat
 6. Řekla bych, že umět udělat dokonalé linky, je sen každé holky. Já jsem se kdysi snažila linky naučit. Koupila právě onu linku ve fixu od Dermacolu, ale po té době, kdy jsem ji nechala omylem otevřenou a ona mi vyschla, žádnou linku jsem si nekoupila a prostě žiju bez linek. Celkem mě to štve, ale nechce se mi kupovat linka, protože se bojím, aby mi zbytečně neležela v šuplíku.

  Jela jsem na červenou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo, to máš asi pravdu :) A naprosto tě chápu, i když já osobně si jen těžko dokážu představit, že bych si linky občas nenamalovala :)

   Vymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!