JAKÁ JE MOJE PLEŤ A PÉČE O NI?

Ahoooj!

Vím, že teď články docela flákám, ale bohužel okolnosti jsou nemilosrdné, a já mám teď hlavu úplně někde jinde. V konceptech jsem ale našla téměř dopsaný článek o mé pleti a péči o ní, takže jsem se vrhla na jeho dopsání a je tady!

Dnešní článek tedy bude, jak už jsem psala, o mé pleti a produktech, které na ni momentálně používám. A hned na začátku se bez mučení přiznám, že péči o pleť jsem dlouhou dobu docela flákala. Maximálně jsem se odličovala každý večer a to bylo vše. Čím jsem ale starší, tím víc si uvědomuji, a vidím to samozřejmě i na mé pleti, že pouhé večerní odlíčení prostě nestačí. A proto se snažím starat o můj obličej mnohem lépe!

Rozhodně nemám bezproblémovou pleť a i ve svých čtyřiadvaceti letech na ní mám stále plno nedokonalostí, hlavně v podobě pupínků. Někdy jich je opravdu hodně, hlavně v určitém období, známe, holky, ne?? :D A taky se mi docela dělají pupínky ze stresu. Závidím všem dívkám a ženám, které řeší jeden pupínek za měsíc! Moje pleť je smíšená, což znamená, že t zóna se mi mastí více a zbytek obličeje má tendence být sušší. Moje pleť je taky hodně náchylná k různým zarudnutím a snadno se podráždí.
Základem péče o pleť je samozřejmě odličování. A to i v případě, že mám nomake-up day. Každé ráno si umývám obličej vodou a poté ho lehce čistím micelární vodou. Já mám už asi čtvrté balení dvoufázové micelární vody 3v1 od značky GARNIER a stále jsem s ní moc spokojená. Vím, že někomu vůbec nevyhovuje, pálí v očích, ale mě pálí hodně výjimečně a vyhovuje mi moc. Navlhčený vatový tampónek po pleti hezky klouže a odličování je tak opravdu snadné a rychlé. Po odlíčení je pleť na dotek příjemná, jemná, čistá, ale ne nijak přehnaně mastná. Zároveň ale není vysušená a nepne. Vůně je u této micelárky, co jsem se tak dočetla na různých blozích, docela sporným tématem. Podle mě ji buď milujete, nebo nesnášíte. Zvláštní sladká vůně, mně přijde trošku dřevitá, vůbec nevím, k čemu bych ji přirovnala. Jedinými mínusy této micelárky jsou, že občas mě pálí v očích a poměrně hodně rychle ubývá.


Až se pleť trošku zklidní, nanáším svůj denní krém, a to dělám opět i v případě, že nemám v plánu líčit se. Jako krém momentálně používám RYOR aktivní krém proti vráskám, který obsahuje extrakt z mořských řas, jojobový olej, elhibin kyselinu hyaluronovou. Krém bílé barvy má takovou lehkou gelovitou konzistenci, je moc příjemný a má i příjemnou parfemaci. Rychle se vsakuje do pleti, na které sice chviličku trošku lepí, ale po úplném vsáknutí ji zanechává jemnou. Tento krém je pro všechny věkové kategorie a pro normální, smíšenou, suchou i citlivou pleť. Používám ho vždy ráno a večer na celý obličej včetně očního okolí a když nezapomenu, tak i na krk. Jsem s tímto krémem opravdu moc spokojená. Moje pleť díky němu vypadá mnohem lépe, je vyživená a dostává náležitou péči, která je zejména v těchto chladných měsících obzvlášť důležitá, abych z obličeje neměla jednu velkou sušenku! :D Omezující tvorbu vrásek lze těžko posoudit, ale tak trochu doufám, že krém funguje hlavně do budoucna, teď momentálně naštěstí ještě nějaké hluboké vrásky nemám, ale třeba mi moje pleť jednou poděkuje, že jsem začala s takovou péčí už teď :) Cena krému byla něco kolem 150 Kč a koupila jsem ho v Rossmanu.


Jelikož mi značka RYOR vyhovuje, objednala jsem nedávno i čistící pěnu s mořskými řasami pro problematickou pleť (na fotce je druhá zprava). Byla to trošku sázka do loterie, protože jde o produkt primárně určený na mastnou pleť, takže jsem měla strach, aby mi pleť příliš nevysušovala. Pěna by měla odstraňovat z pleti make-up, nečistoty i odumřelé buňky, redukovat tvorbu mazu, pečovat o pleť díky přírodnímu složení, udržovat stabilní pH pleti a jelikož neobsahuje mýdlo, tak by k vysušování pleti nemělo docházet. Určitě souhlasím s tím, že pleť mám díky této pěně hezky vyčištěnou. Vždy ji ale používám v kombinaci s micelární vodou - pleť si odlíčím ve vaně touto pěnou a pak doodlíčím micelární vodou, nebo naopak. Pěna je moc příjemná, má příjemnou parfemaci, hezky pleť vyčistí, zbaví mazu a dokonce i s některými pupínky si docela dobře poradí. Od té doby, co pěnu používám, mi moje pleť přijde hlavně na tvářích hladší. 


Na cestách potom odličování řeším pomocí odličovacích ubrousků. Ty občas využívám i normálně doma na úplně doodlíčení pleti. Vím, že mi vyhovují například ty od GARNIER, i když jsou trošku dražší, například ve srovnání s BALEOU nebo EBELIN. Konkrétně mám zkušenost s těmi micelárními ubrousky 3v1 pro citlivou pleť - jsou jemné, nedráždí pleť a hezky odličují. Momentálně mám teď rozdělané jednorázové vlhčené ubrousky s hedvábím od EBELIN - jsou dostatečně napuštěné, pleť mi nedráždí, hezky odličují. A naopak co si pamatuju, tak jsem měla nějaké ubrousky od ALVERDE, a ty byly naprosto hrozné. Cítila jsem z nich alkohol, parfemace mi nebyla vůbec příjemná a ani jsem se neodvážila použít je na obličej. Bohužel si už ale nepamatuju, které to konkrétně byly, ale mám pocit, že to byla parfemace nějakých květin, růží, myslím.


Čas od času mé pleti dopřávám i nějakou tu masku. Moc ráda mám masky například od značky FREEMAN. V poslední době jsem si užívala i superhydratační vyplňující textilní masku MOISTURE + AQUA BOMB od GARNIER, kterou jsem spolu s RYOR krémem zmiňovala v mých momentálních kosmetických oblíbencích.
Je skvělá a opravdu superhydratační!


Co se peelingů týče, v této oblasti vám bohužel nic nedoporučím, protože mě na peelingy obecně prostě vůbec neužije. Já jsem ráda, že jsem se propracovala k maskách na obličej, protože k těm jsem dlouhou dobu byla skeptická, byla jsem líná je používat a nějak mě prostě taky nebraly. Teď si minimálně jednou týdně nějakou dám a mé pleti to prospívá :)

Takhle na konec jsem si ještě vzpomněla na pleťový sedmikráskový olejový elixír od MANUFAKTURY, který jsem používala o prázdninách. Byl úžasný, přemýšlím, že se k němu vrátím, protože opravdu stojí za to!


A co vy? Podělte se v komentářích o vaše pomocníky s pletí :)

Mějte se krásně!

P.

Komentáře