Tři filmy, které vás donutí zamyslet se

Ahoj, všichni! 

V dnešním článku jsem si pro vás připravila tipy na tři filmy, který mě nějakým způsobem zaujaly, bavily a které mě hlavně během jejich sledování, ale i po dokoukání donutily zamyslet se, přemýšlet, něco ve mně zanechaly. Tak pojďme na to!

SEDM ŽIVOTŮ (2017)

"Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí." 

Film se odehrává v roce 2073, kdy je svět přelidněný a řízený zákonem jednoho dítěte na rodinu. Pokud úřady zjistí, že má nějaká rodina dětí více, mladšího sourozenec nebo více sourozenců jí bez milosti odeberou. A tady nastává problém. Sedm sester žije se svým otcem, ale o jejich existenci se samozřejmě nesmí nikdo dozvědět. Každá je svá, jiná, v něčem výjimečná, všechny ale tvoří jednu společnou identitu. Musí se řídit pravidly, aby v tomto světě přežily. Každý den vychází ven jen jedna. Jsou pojmenované po dnech v týdnu, přičemž v pondělí vychází Pondělí, v úterý Úterý a tak dále (logicky). Jak to ale se sestrami dopadne po tom, co jedna z nich zmizí?

Akční, napínavý film se zajímavým a netradičním námětem, plný zvratů, akce, násilí. Moc se mi celý nápad i zpracování tohoto filmu líbilo. Pokud jste ho ještě neviděli, mrkněte! Já byla úplně nadšená.

NAPROSTÍ CIZINCI (2016)

"Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které známe, mohou totiž být naprostými cizinci."

Film má pomalejší začátek, ale vydržte! Vyplatí se to. Zdánlivě nevinný a hloupý nápad toho napáchá až příliš a vy se budete skvěle bavit. Slibuju, že vás tento film mile překvapí. A o čem tedy vlastně je? Skupina velmi dobrých přátel se u jednoho manželského páru sejde na večeři a rozhodnou se, že si večer zpestří. Dokážete si představit, že byste se sešli se svými přáteli a celý večer byste museli nahlas číst veškeré zprávy, které vám přijdou, a sdílet s nimi každý příchozí hovor? Co byste se dozvěděli o ostatních? Co by se dozvěděli ostatní o vás? Zůstali byste i nadále přáteli? Zůstali byste i nadále se svým manželem, přítelem, manželkou, přítelkyní? Jak moc se s vašimi blízkými vlastně znáte? Opět velmi zajímavý námět, ale i zpracování. Je to něco trošku jiného, než na co jste pravděpodobně zvyklí, ale když tomuto italskému filmu dáte šanci, troufám si tvrdit, že budete příjemně překvapení :)

THE CIRCLE (2017)

"Chováš se hůř nebo líp, když tě někdo sleduje?"

Další film, který vás donutí přemýšlet. O dnešní době. O světě neomezených možností. O tom, co pro nás vlastně znamenají nejrůznější technologie, sociální sítě. O tom, co vše o sobě sdílíme a jak daleko tohle vše může zajít, pokud budeme transparentní až moc. Ačkoliv ano, někdy už vám to může připadat lehce přitažené za vlasy a jako trošku velké science fiction.

V hlavní roli vidíme krásnou Emu Watson, Mae, která nastoupí do největší high-tech společnosti The Circle jako nová posila týmu. Ambiciózní Mae začne být obklopená supermoderními vymoženostmi, ze kterých je ze začátku nadšená. Šéfem a zakladatelem společnosti je Tom Hanks, Eamon Bailey, vizionář toužící po dokonalém světě, pokroku a spokojeném lidstvu, k němuž podle něj vede cesta skrz svět bez tajemství, skrze otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení a také sledování. Musím uznat, že snad poprvé mi v nějakém filmu nebyl Tom Hanks sympatický :D No a jak to dopadne s Mae po tom, co se na návrh šéfa Circle zapojí do jednoho experimentu? A jak to dopadne s vizí dokonalého světa?

Za mě je tento film ze všech tří nejslabší, má podle mě nejvíce slabých míst, ale ta jeho myšlenka se mi líbila, stejně jako jeho celková nálada a poselství, které předává. Doporučuju.

Chtěli byste nějaké další tipy? :)

P.

Komentáře

 1. Já nedávno viděla film Prokletý ostrov, hlavní roli tam hraje Leonardo DiCaprio a Mark Ruffalo :) Po skončení filmu jsem asi hodinu seděla a diskutovala s přítelem, jaký to byl mindfu*k :D Fakt doporučuji!

  S láskou,
  ELIS MINAROVÁ

  OdpovědětVymazat
 2. Naprostí cizinci a The Circle jsem viděl. Ten druhý příběh jsem dokonce i četla a když jsem to pak srovnala, tak kniha byla asi o 100% lepší, protože ve filmu toho hodně vynechali. Naprostí cizinci jsou naprosto skvělý film. Narazila jsem na to náhodou díky traileru na Youtube a teď je to jeden z mých oblíbených filmů. ♥
  Sedm životů je pro mě novinka, takže si ho asi brzo pustím a podle popisu zní fakt dobře. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Moc děkuji za Vaše komentáře!