Lamacentrum Hády

Ahoooj!

Tak dnes tu pro vás mám další tip na skvělý místo v Brně. Místo, kde jste v přírodě a kde na vás dýchá klid a pohoda. Ačkoliv jsem o něm věděla už déle, rozhodnutí, že tam pojedeme, bylo poměrně spontánní. A o to to bylo lepší!


Už cestou do Lamacentra Hády vás dostane klid, krásná příroda a výhledy. Vstupné není přehnané, úplně v pohodě, dospělí zaplatí 50 korun a za 20 korun si můžete koupit krmení, pokud chcete a máte odvahu lamy nakrmit :) Lidé, co tu pracují, jsou milí a je vidět, že je jejich práce baví a naplňuje, což je mi sympatické. Celé centrum si můžete projít sami, jsou tu králíci, ovce, kozy a samozřejmě lamy. K nim do výběhu můžete jít ale jen s doprovodem. Paní, která šla za lamami s námi, byla moc příjemná, řekla nám spoustu zajímavostí, zodpověděla naše dotazy a nakonec nás tam s lamami nechala samotné. A tak jsem si poprvé v životě hladila lamy ❤️ 

Líbí se mi, že pro veřejnost není otevřeno každý den, aby se lamy a všechna zvířata mohla pohybovat po celém lomu, pást se a aby nemusela být pořád jen zavřená.V Lamacentru taky probíhají různé programy pro předškolní, školní, ale i mimoškolní organizované skupiny a širokou veřejnost. Snahou a myšlenkou je mimo jiné jakási osvěta a navázání vztahu s přírodou. A to jde nejlíp přes přímý kontakt se zvířaty a zážitky.

Kdyby vás zajímalo víc, dám vám odkaz na jejich stránky, mají tam veškeré potřebné informace, třeba jak se na toto místo dostanete a tak - TADY.

Tak co na toto místo říkáte?

P.

Komentáře